Wychowanie psa i jego potrzeby

Co pies myśli o swoim właścicielu?

Psy nie bez powodu bardzo często nazywani są przez swoich właścicieli pełnoprawnymi członkami rodziny czy czworonożnymi przyjaciółmi. Choć gatunkowo jesteśmy od siebie odlegli, odkąd człowiek udomowił psa, ten został niejako wcielony do „stada”.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 2706 odsłony

O czym myśli pies?

Właściciele psów bardzo często niestety niekoniecznie chcą się dowiedzieć o czym myśli ich pies i niezbyt kwapią się do wychylania czubka nosa poza swoją antropocentryczną perspektywę. Natomiast od tzw. czubka nosa u psów wszystko się zaczyna…

comment 0 komentarze
remove_red_eye 804 odsłony

Jak skutecznie i bezstresowo wyszkolić swojego psa?

Psy bardzo lubią uczyć się nowych rzeczy oraz lubią kiedy w ich życiu panują jasno określone zasady czy wyraźnie wytyczone granice. Dlatego dobrym pomysłem jest uczenie naszego czworonożnego przyjaciela reagowania na proste i nieskomplikowane komendy.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 478 odsłony

W domu pojawiło się dziecko. Co z psem?

Powszechnie znane są zalety z wychowania dziecka w domu, w którym gości również pies. Zwierzę staje się przyjacielem, ale również uczy odpowiedzialności i empatii nasze dzieci, co pozytywnie wpływa na dalszy rozwój małego człowieka.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 230 odsłony

Jakie są podstawowe potrzeby każdego psa?

Podobnie jak ludzie, zwierzęta również posiadają podstawowe potrzeby życiowe, które mają ogromny wpływ na ich prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego jako psi właściciele powinniśmy skupić się na realizacji ich potrzeb, które dzielą się na elastyczne oraz nieelastyczne.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 285 odsłony
Facebook
Instagram