Wychowanie psa i jego potrzeby

Jak skutecznie przywołać psa. Najczęściej popełniane błędy.

Jeśli masz w domu małego szczeniaczka to zapewne nie masz problemu z przywołaniem go do siebie. Prawdopodobnie nawet nie musisz zachęcać go do podejścia, bo sam pilnuje się i trzyma blisko Ciebie jak mały rzep. Niestety ten piękny czas nie trwa wiecznie i gdy naszego pieska zaczyna coraz bardziej ciekawić świat, a on staje się coraz bardziej samodzielny, nagle okazuje się, że wołanie nie przynosi efektu, a na widok smyczy zaczyna zwiewać

perm_identity Zuzia Barcz - Behawiorystka
comment 0 komentarze
remove_red_eye 957 odsłony

Co pies myśli o swoim właścicielu?

Psy nie bez powodu bardzo często nazywani są przez swoich właścicieli pełnoprawnymi członkami rodziny czy czworonożnymi przyjaciółmi. Choć gatunkowo jesteśmy od siebie odlegli, odkąd człowiek udomowił psa, ten został niejako wcielony do „stada”.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1114 odsłony

O czym myśli pies?

Właściciele psów bardzo często niestety niekoniecznie chcą się dowiedzieć o czym myśli ich pies i niezbyt kwapią się do wychylania czubka nosa poza swoją antropocentryczną perspektywę. Natomiast od tzw. czubka nosa u psów wszystko się zaczyna…

comment 0 komentarze
remove_red_eye 435 odsłony

Jak skutecznie i bezstresowo wyszkolić swojego psa?

Psy bardzo lubią uczyć się nowych rzeczy oraz lubią kiedy w ich życiu panują jasno określone zasady czy wyraźnie wytyczone granice. Dlatego dobrym pomysłem jest uczenie naszego czworonożnego przyjaciela reagowania na proste i nieskomplikowane komendy.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 297 odsłony

W domu pojawiło się dziecko. Co z psem?

Powszechnie znane są zalety z wychowania dziecka w domu, w którym gości również pies. Zwierzę staje się przyjacielem, ale również uczy odpowiedzialności i empatii nasze dzieci, co pozytywnie wpływa na dalszy rozwój małego człowieka.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 112 odsłony

Jakie są podstawowe potrzeby każdego psa?

Podobnie jak ludzie, zwierzęta również posiadają podstawowe potrzeby życiowe, które mają ogromny wpływ na ich prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego jako psi właściciele powinniśmy skupić się na realizacji ich potrzeb, które dzielą się na elastyczne oraz nieelastyczne.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 147 odsłony
Facebook
Instagram