Psy - Blog o psach i porady | Wszystko czego nie wiesz o czworonogach

Jak skutecznie przywołać psa. Najczęściej popełniane błędy.

Jeśli masz w domu małego szczeniaczka to zapewne nie masz problemu z przywołaniem go do siebie. Prawdopodobnie nawet nie musisz zachęcać go do podejścia, bo sam pilnuje się i trzyma blisko Ciebie jak mały rzep. Niestety ten piękny czas nie trwa wiecznie i gdy naszego pieska zaczyna coraz bardziej ciekawić świat, a on staje się coraz bardziej samodzielny, nagle okazuje się, że wołanie nie przynosi efektu, a na widok smyczy zaczyna zwiewać

label Wychowanie psa i jego potrzeby
perm_identity Zuzia Barcz - Behawiorystka
comment 0 komentarze
remove_red_eye 559 odsłony

Jak przygotować psa do sylwestra?

Sylwester to dla wielu naszych psów najgorszy czas w roku. Huki petard wywołują u nich narastający stres i uczucie lęku. Czy możemy zrobić coś, co pomoże im przetrwać huczne zabawy z wykorzystaniem pirotechniki, podczas nocy sylwestrowej?

label Psy
perm_identity Zuzia Barcz - Behawiorystka
comment 1 komentarze
remove_red_eye 1529 odsłony

Co pies myśli o swoim właścicielu?

Psy nie bez powodu bardzo często nazywani są przez swoich właścicieli pełnoprawnymi członkami rodziny czy czworonożnymi przyjaciółmi. Choć gatunkowo jesteśmy od siebie odlegli, odkąd człowiek udomowił psa, ten został niejako wcielony do „stada”.

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 483 odsłony

O czym myśli pies?

Właściciele psów bardzo często niestety niekoniecznie chcą się dowiedzieć o czym myśli ich pies i niezbyt kwapią się do wychylania czubka nosa poza swoją antropocentryczną perspektywę. Natomiast od tzw. czubka nosa u psów wszystko się zaczyna…

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 305 odsłony

Jakie karmy wybrać dla naszych psów?

Właściciele czworonogów dość często stają przed dylematem jaką karmę dla psa wybrać. To, na jaką karmę się zdecydujemy, powinno zależeć od wielu czynników. Przede wszystkim jednak musimy mieć na uwadze indywidualne potrzeby naszego pupila, które dyktuje rasa, wiek, płeć, codzienna aktywność oraz stan zdrowia psa. A skoro każdy pies jest wyjątkowy, wymaga również wyjątkowego żywienia.

label Żywienie psa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 331 odsłony

Jak skutecznie uspokoić psa w Sylwestra i burze?

Huczne świętowanie nocy sylwestrowej stanowi rozrywkę niestety wyłącznie dla ludzi. Większość zwierząt jest śmiertelnie przerażonych pod koniec grudnia. W tym również nasi czworonożni przyjaciele.

label Zdrowie i pielęgnacja psa
comment 2 komentarze
remove_red_eye 1587 odsłony

Jak skutecznie i bezstresowo wyszkolić swojego psa?

Psy bardzo lubią uczyć się nowych rzeczy oraz lubią kiedy w ich życiu panują jasno określone zasady czy wyraźnie wytyczone granice. Dlatego dobrym pomysłem jest uczenie naszego czworonożnego przyjaciela reagowania na proste i nieskomplikowane komendy.

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 258 odsłony

Jakie wybrać zabawki dla psa?

Do podstawowych psich potrzeb należą m.in. ruch i zabawa (nie tylko w okresie szczenięcym). Dlatego jeśli chcemy zadbać o dobre samopoczucie naszych czworonożnych przyjaciół, powinniśmy poświęcać im wystarczającą ilość czasu na ruchowe gry i aktywności, szczególnie na świeżym powietrzu.

label Zabawa, Sport i Ruch dla psa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 112 odsłony

Jak właściwie dbać o uszy naszego psa?

To jak wyglądają w dzisiejszych czasach psie uszy jest w dużej mierze uwarunkowane zarówno psią fizjologią, jak i ingerencją człowieka w obszarach genetyki. Natomiast nieudomowiony krewny psa ...

label Zdrowie i pielęgnacja psa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 103 odsłony

W domu pojawiło się dziecko. Co z psem?

Powszechnie znane są zalety z wychowania dziecka w domu, w którym gości również pies. Zwierzę staje się przyjacielem, ale również uczy odpowiedzialności i empatii nasze dzieci, co pozytywnie wpływa na dalszy rozwój małego człowieka.

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 86 odsłony
Facebook
Instagram