Blog o zwierzakach

Zaufanie to fundament miłości

Zaufanie to fundament miłości. Bez zaufania nie da się zbudować silnej więzi, czuć się dobrze w obecności drugiej osoby. Uważam, że psy to mistrzowie miłości, potrafią kochać bezgranicznie i wybaczać wiele naszych błędów. Niejeden raz w swojej pracy widziałam psy skrzywdzone przez człowieka, a mimo to potrafiły zaufać i pokochać ponownie, a nawet kilkakrotnie.

label Psy
perm_identity Zuzia Barcz - Behawiorystka
comment 0 komentarze
remove_red_eye 78 odsłony

Najczęściej popełniane błędy w wychowaniu psów

Wychowanie psów to proces rozpoczynający się tuż po urodzeniu, dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej hodowli, w której hodowcy mają tego świadomość i dbają o prawidłowy start naszych piesków. Nie zawsze jednak mamy wpływ na to, jak rozpoczyna się życie naszych czworonożnych przyjaciół, ważne jest więc, abyśmy wiedzieli, jakie są ich potrzeby, jak możemy zadbać o nasze wspólne relacje oraz jak zapobiegać problemom wychowawczym

label Psy
perm_identity Zuzia Barcz - Behawiorystka
comment 0 komentarze
remove_red_eye 68 odsłony

Czy Twój kot jest szczęśliwy?

Kot – kojarzy nam się najczęściej jako samotny indywidualista. Nieraz słyszeliśmy takie mity jak: kot przywiązuje się do miejsca, nie do człowieka, człowiek to dla kota jedynie mechanizm do napełniania miski z jedzeniem, koty lubią robić człowiekowi na złość itp.  Cóż, jeśli by tak było, to do pełni szczęścia nasz kot potrzebowałby jedynie ciepłego miejsca do spania i miseczki wypełnionej smakołykami. Czemu więc w naszym wspólnym życiu z kotami pojawiają się problemy z agresją, znaczeniem, czy nawet depresją

label Koty
perm_identity Zuzia Barcz - Behawiorystka
comment 0 komentarze
remove_red_eye 83 odsłony

Jak skutecznie przywołać psa. Najczęściej popełniane błędy.

Jeśli masz w domu małego szczeniaczka to zapewne nie masz problemu z przywołaniem go do siebie. Prawdopodobnie nawet nie musisz zachęcać go do podejścia, bo sam pilnuje się i trzyma blisko Ciebie jak mały rzep. Niestety ten piękny czas nie trwa wiecznie i gdy naszego pieska zaczyna coraz bardziej ciekawić świat, a on staje się coraz bardziej samodzielny, nagle okazuje się, że wołanie nie przynosi efektu, a na widok smyczy zaczyna zwiewać

label Wychowanie psa i jego potrzeby
perm_identity Zuzia Barcz - Behawiorystka
comment 0 komentarze
remove_red_eye 950 odsłony

Jak przygotować psa do sylwestra?

Sylwester to dla wielu naszych psów najgorszy czas w roku. Huki petard wywołują u nich narastający stres i uczucie lęku. Czy możemy zrobić coś, co pomoże im przetrwać huczne zabawy z wykorzystaniem pirotechniki, podczas nocy sylwestrowej?

label Psy
perm_identity Zuzia Barcz - Behawiorystka
comment 1 komentarze
remove_red_eye 1674 odsłony

Co pies myśli o swoim właścicielu?

Psy nie bez powodu bardzo często nazywani są przez swoich właścicieli pełnoprawnymi członkami rodziny czy czworonożnymi przyjaciółmi. Choć gatunkowo jesteśmy od siebie odlegli, odkąd człowiek udomowił psa, ten został niejako wcielony do „stada”.

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1082 odsłony

O czym myśli pies?

Właściciele psów bardzo często niestety niekoniecznie chcą się dowiedzieć o czym myśli ich pies i niezbyt kwapią się do wychylania czubka nosa poza swoją antropocentryczną perspektywę. Natomiast od tzw. czubka nosa u psów wszystko się zaczyna…

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 421 odsłony

Jakie karmy wybrać dla naszych psów?

Właściciele czworonogów dość często stają przed dylematem jaką karmę dla psa wybrać. To, na jaką karmę się zdecydujemy, powinno zależeć od wielu czynników. Przede wszystkim jednak musimy mieć na uwadze indywidualne potrzeby naszego pupila, które dyktuje rasa, wiek, płeć, codzienna aktywność oraz stan zdrowia psa. A skoro każdy pies jest wyjątkowy, wymaga również wyjątkowego żywienia.

label Żywienie psa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 387 odsłony

Jak skutecznie uspokoić psa w Sylwestra i burze?

Huczne świętowanie nocy sylwestrowej stanowi rozrywkę niestety wyłącznie dla ludzi. Większość zwierząt jest śmiertelnie przerażonych pod koniec grudnia. W tym również nasi czworonożni przyjaciele.

label Zdrowie i pielęgnacja psa
comment 2 komentarze
remove_red_eye 1746 odsłony

Jak skutecznie i bezstresowo wyszkolić swojego psa?

Psy bardzo lubią uczyć się nowych rzeczy oraz lubią kiedy w ich życiu panują jasno określone zasady czy wyraźnie wytyczone granice. Dlatego dobrym pomysłem jest uczenie naszego czworonożnego przyjaciela reagowania na proste i nieskomplikowane komendy.

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 294 odsłony
Facebook
Instagram