Blog o zwierzakach

Czy Twój kot jest szczęśliwy?

Kot – kojarzy nam się najczęściej jako samotny indywidualista. Nieraz słyszeliśmy takie mity jak: kot przywiązuje się do miejsca, nie do człowieka, człowiek to dla kota jedynie mechanizm do napełniania miski z jedzeniem, koty lubią robić człowiekowi na złość itp.  Cóż, jeśli by tak było, to do pełni szczęścia nasz kot potrzebowałby jedynie ciepłego miejsca do spania i miseczki wypełnionej smakołykami. Czemu więc w naszym wspólnym życiu z kotami pojawiają się problemy z agresją, znaczeniem, czy nawet depresją

label Koty
perm_identity Zuzia Barcz - Behawiorystka
comment 0 komentarze
remove_red_eye 166 odsłony

Co pies myśli o swoim właścicielu?

Psy nie bez powodu bardzo często nazywani są przez swoich właścicieli pełnoprawnymi członkami rodziny czy czworonożnymi przyjaciółmi. Choć gatunkowo jesteśmy od siebie odlegli, odkąd człowiek udomowił psa, ten został niejako wcielony do „stada”.

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1523 odsłony

O czym myśli pies?

Właściciele psów bardzo często niestety niekoniecznie chcą się dowiedzieć o czym myśli ich pies i niezbyt kwapią się do wychylania czubka nosa poza swoją antropocentryczną perspektywę. Natomiast od tzw. czubka nosa u psów wszystko się zaczyna…

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 524 odsłony

Jakie karmy wybrać dla naszych psów?

Właściciele czworonogów dość często stają przed dylematem jaką karmę dla psa wybrać. To, na jaką karmę się zdecydujemy, powinno zależeć od wielu czynników. Przede wszystkim jednak musimy mieć na uwadze indywidualne potrzeby naszego pupila, które dyktuje rasa, wiek, płeć, codzienna aktywność oraz stan zdrowia psa. A skoro każdy pies jest wyjątkowy, wymaga również wyjątkowego żywienia.

label Żywienie psa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 421 odsłony

Jak skutecznie uspokoić psa w Sylwestra i burze?

Huczne świętowanie nocy sylwestrowej stanowi rozrywkę niestety wyłącznie dla ludzi. Większość zwierząt jest śmiertelnie przerażonych pod koniec grudnia. W tym również nasi czworonożni przyjaciele.

label Zdrowie i pielęgnacja psa
comment 2 komentarze
remove_red_eye 1924 odsłony

Jak skutecznie i bezstresowo wyszkolić swojego psa?

Psy bardzo lubią uczyć się nowych rzeczy oraz lubią kiedy w ich życiu panują jasno określone zasady czy wyraźnie wytyczone granice. Dlatego dobrym pomysłem jest uczenie naszego czworonożnego przyjaciela reagowania na proste i nieskomplikowane komendy.

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 329 odsłony

Jakie wybrać zabawki dla psa?

Do podstawowych psich potrzeb należą m.in. ruch i zabawa (nie tylko w okresie szczenięcym). Dlatego jeśli chcemy zadbać o dobre samopoczucie naszych czworonożnych przyjaciół, powinniśmy poświęcać im wystarczającą ilość czasu na ruchowe gry i aktywności, szczególnie na świeżym powietrzu.

label Zabawa, Sport i Ruch dla psa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 177 odsłony

Jak właściwie dbać o uszy naszego psa?

To jak wyglądają w dzisiejszych czasach psie uszy jest w dużej mierze uwarunkowane zarówno psią fizjologią, jak i ingerencją człowieka w obszarach genetyki. Natomiast nieudomowiony krewny psa ...

label Zdrowie i pielęgnacja psa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 172 odsłony

W domu pojawiło się dziecko. Co z psem?

Powszechnie znane są zalety z wychowania dziecka w domu, w którym gości również pies. Zwierzę staje się przyjacielem, ale również uczy odpowiedzialności i empatii nasze dzieci, co pozytywnie wpływa na dalszy rozwój małego człowieka.

label Wychowanie psa i jego potrzeby
comment 0 komentarze
remove_red_eye 135 odsłony

Jak słyszy pies? Co słyszy pies?

W codziennym życiu rzadko wychodzimy poza naszą antropocentryczną perspektywę i nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób odbierają rzeczywistość nasi pupile. A to całkiem oczywiste, że skoro fizycznie różnią się od nas, to różnią się także ich narządy zmysłów, a co za tym idzie – również zmienia się ich percepcja otaczającego świata.

label Zdrowie i pielęgnacja psa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1321 odsłony
Facebook
Instagram